X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
تصویر
تصویر
templates for Your weblog List of Iranian Top weblogs
شنبه 17 آذر‌ماه سال 1386
دانشگاههای برتر دنیا
تازه ترین رده بندی برترین دانشگاهها و موسسات آموزش عالی جهان منتشر شد و در این میان جهش دانشگاههای آسیایی قابل توجه بوده است که می توان به صعود خیره کننده دانشگاه تهران اشاره کرد.

به گزارش مهر، در رتبه بندی سالانه ارایه شده از گروه QS مرکز Times Higher Education Supplement با استفاده از فاکتورهای مختلفی از جمله آرای اخذ شده از مراکز آکادمیک سراسر جهان، رتبه بندی برترین دانشگاههای جهان در سال 2007 انجام شده است.

بر این اساس، عملکرد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلیس در قرار گرفتن در میان برترین دانشگاههای جهان ارتقای قابل توجهی یافته است. با این حال این رتبه بندی نشان می دهد که دانشگاههای آمریکایی هنوز در صدر برترین دانشگاههای جهان قرار دارند.

بیشترین تغییر دانشگاههای انگلیس در این رتبه بندی درمقایسه با سال گذشته به دانشگاه کالج لندن باز می گردد که از جایگاه 25 در رتبه بندی سال گذشته به مکان نهم در فهرست سال 2007 رسیده است.

همچنین انستیتو فناوری ماساچوست آمریکا (MIT) که سال گذشته در رتبه چهارم برترین دانشگاههای جهان قرار داشت به مکان دهم تنزل یافته است. این درحالی است که دانشگاه استنفورد نیز از جایگاه ششم به جایگاه بحث برانگیز نوزدهم سقوط کرده است.

در این فهرست نام دانشگاه معتبر کالیفرنیا در برکلی که سال گذشته در رتبه هشتم قرار داشت، امسال در مکان بیست و دوم جهان دیده می شود.

به گزارش مهر، این رتبه بندی که بر اساس معیارهایی نظیر آرای آکادمیک، تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی و تحقیقات آنها ارایه شده است، نشان می دهد دانشگاههای آمریکایی جایگاه ارتقا یافته ای به خود اختصاص داده اند اما دانشگاههای اروپایی البته به جز انگلیس با افت نسبی همراه بوده اند.

سال گذشته 41 دانشگاه اروپایی در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار داشتند اما این رقم امسال به 35 دانشگاه کاهش یافته است.

بر اساس این فهرست دانشگاه های هاروارد، کمبریج، آکسفورد، یل و کالج سلطنتی لندن به تریتب رتبه های نخست تا پنجم را در فهرست برترین دانشگاههای جهان به خود اختصاص داده اند.

در ادامه این فهرست دانشگاههای پرینستون، انستیتو فناوری کالیفرنیا، شیکاگو، کالج لندن و انستیتو فناوری ماساچوست (MIT) در رتبه های ششم تا دهم برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته اند.

دانشگاه تهران نیز بر اساس رده بندی موسسه TIME HIGHER EDUCATION در رده پانصد و سی و نهم دانشگاههای دنیا قرار گرفت.

دانشگاه تهران که تا دو سال گذشته در سطح بین المللی در رده بندی دانشگاههای دنیا در رتبه 2 هزار تا 2 هزار و 300 قرار داشت، در جدیدترین رده بندی دانشگاههای دنیا که توسط موسسه TIME HIGHER EDUCATION صورت گرفته است جهش خیره کننده ای در رتبه دانشگاه تهران به چشم می خورد.

ارزیابی موسسات نشان می‌دهند که موقعیت دانشگاه تهران از اوایل سال جاری بیش از یک هزار مرتبه در رتبه بندی جهانی ارتقا پیدا کرده است. اکنون نیز موسسه TIME HIGHER EDUCATION که یک مرکز ارزیابی و رده بندی دانشگاههای دنیا در لندن است، جایگاه دانشگاه تهران را در میان 600 دانشگاه برتر دنیا اعلام کرده است.

دانشگاه تهران هم اکنون پانصد و سی و نهمین دانشگاه برتر دنیا است

عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 33448