X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
تصویر
تصویر
templates for Your weblog List of Iranian Top weblogs
یکشنبه 22 بهمن‌ماه سال 1385
یک ایرانی در میان نامزدهای اسکار امسال

«کامی عسگر» که از پدر و مادری ایرانی متولد شده و هم‌اکنون ساکن آمریکاست، در سه عرصه جلوه‌های ویژه، تهیه کنندگی و بیش از همه تدوین صدا شهرت دارد.

«کامی عسگر»، تدوینگر ایرانی صدای فیلم «آپوکالیتو» به کارگردانی «مل گیبسون» در فهرست پنچ نامزد هفتاد و نهمین دوره اسکار در بخش تدوین صدا قرار گرفته است.
به گزارش فارس، هفتاد و نهمین مراسم اهدای جوایز اسکار امسال نیز همانند سال‌های گذشته 25 فوریه (6 اسفند) سال جاری در سالن کداک هالیوود برگزار می‌شود.
این دوره از رقابت‌ها در حالی در 24 بخش متفاوت برگزار می‌شود که امسال یک ایرانی برای فیلم «آپوکالیپتو» ساخته «مل گیبسون» در بخش تدوین صدا کاندید شده است.

«کامی عسگر» که از پدر و مادری ایرانی متولد شده و هم‌اکنون ساکن آمریکاست، در سه عرصه جلوه‌های ویژه، تهیه کنندگی و بیش از همه تدوین صدا شهرت دارد.
وی که بیشتر در عرصه تلویزیون داشت در عرصه سینما، چهره چندان شناخته شده‌ای‌ نیست، در عین حال فیلم «گارد ساحلی» سکوی پرتاب وی در جامعه هنری آمریکا شد.
«عسگر» تنها عامل ایرانی‌الاصل فیلم «مل گیبسون» نیست و «فرهاد صفی‌نیا»، تهیه‌کنندگی و فیلمنامه نویسی این فیلم را به عهده داشته است.
در صورت پیروزی «کامی عسگر» در این دوره از رقابت‌های اسکار، نام او به عنوان اولین ایرانی برنده جوایز اسکار در تاریخ سینما ثبت خواهد شد، سال 2003 نیز «شهره آغداشلو» برای فیلم «خانه‌ای از شن و مه» کاندیدای اسکار بهترین بازیگر زن سال شد، ولی موفقیتی کسب نکرد


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 33448